דיכאון וחרדה - טיפול עצמי ממוחשב

דיכאון וחרדה הן בעיות מצב הרוח הנפוצות ביותר. טיפול קוגניטיבי התנהגותי עצמי יכול להיות יעיל עבורן. מחקרים מראים ששיטת טיפול ממוחשבת זו היא קצרת טווח, תכליתית ויעילה ביותר.

טיפול עצמי בדיכאון - היום זה אפשרי

מערכת My Mood מציעה מהפכה של ממש בכל הקשור לטיפול עצמי ממוחשב בדיכאון וחרדה.

מהו דיכאון?
המילה דיכאון משמשת לתיאור של טווח רחב של מצבי רוח, החל מדכדוך קל וכלה בבעיה חמורה שמחבלת במהלך חיי היומיום. אנשים שחווים דיכאון חמור או "דיכאון קליני" אינם רק עצובים או מודאגים, הדיכאון משתלט עליהם.
התנסות בדיכאון חמור היא תחושה קשה שגורמת לסובל להרגיש, לפעמים, שאינו יכול עוד להתמודד עם המצב ושאין שום תקווה לגבי העתיד.
כאשר לוקים בדיכאון, יש המאבדים את התיאבון ומתקשים לישון. יש שחשים רגשי אשמה קשים, ויש שמוצאים את עצמם חושבים על מוות או על התאבדות. טיפול עצמי בדיכאון הוא קשה במיוחד אם אין לרשותך את הכלים המתאימים.

טיפול עצמי בחרדה

יש חפיפה מסוימת בין חרדה לבין דיכאון, כשאנו מדוכאים אנו יכולים להיהפך גם לחרדים או לנסערים. קשה, לפעמים, להחליט האם תגובתו של אדם, בזמנים קשים, היא נורמאלית, או שהוא לקה בהפרעה דיכאונית.
ההגדרה המקובלת להפרעה דיכאונית היא: "אם מצב הרוח הירוד משפיע בכל זירות החיים (בית, עבודה, פעילות חברתית) ונמשך שבועיים או יותר, ומביא אותנו למצב שיש לנו מחשבות אובדניות, סביר שאנו חווים דיכאון קליני ועלינו לגשת לקבלת עזרה כלשהי".

מהי חרדה?
אפשר לתאר חרדה כתחושה ממושכת של אי-נוחות או חוסר שקט. חרדה שנמשכת לפרקי זמן ארוכים יכולה להיות בעלת השפעה רצינית על היכולת לקיים חיי שגרה.
אפשר שלא נוכל להצביע על גורם ספציפי שעורר בנו את החרדה, על אף שתחושות של חרדה קשורות, במקרים רבים, במקומות או באירועים מוגדרים.
איך נדע שאנו חרדים?
סימני חרדה שקל לזהות הם שינויים גופניים, כמו:

  • הזעה,
  • דופק מואץ,
  • דפיקות לב,
  • נשימה מהירה או קוצר נשימה.

שינויים אלה נגרמים על-ידי עלייה ברמות אדרנלין, הורמון שגופנו מפריש כדי לעזור לנו להתמודד עם סכנה או לברוח ממנה. טיפול עצמי בחרדה באמצעים ממוחשבים ואחרים הם אלטרנטיבה לגישה הנפוצה הקיימת היום.

זה נורמאלי לחלוטין להרגיש חרדה כשעומדים מול דבר מה מסוכן או קשה, אך אין זה תקין לחוש חרדה כל הזמן או להרגיש שהחרדה שולטת בחיינו.
קרא עוד: עזרה עצמית

רוצים לדעת עוד על טיפול עצמי בדיכאון או טיפול עצמי בחרדה? צרו עימנו קשר!