עשר סיבות למה לא לוותר

עשר סיבות מדוע לעולם אסור לוותר

מדוע חשוב כל-כך לשמור על המוטיבציה להתקדם, ומה היא התועלת הרבה שיש בשימור ובחיזוק התפיסה האופטימית

מטרת הטיפול העצמי בחרדות ובדיכאון שאותו אפשר לעבור ב- www.mymood.co.il היא לעזור לנו להתגבר על קשיים נפשיים ולצייד אותנו במיומנויות ליבה ובטכניקות שיעזרו לנו להימנע  מהופעה חוזרת של תסמיני דיכאון וחרדה. אנחנו מאמינים שביצוע של התרגול המוצע בתוכנית הטיפולית, יעניק תועלת רבה בשיפור מצב הרוח שלנו.

ישנם זמנים בהם על אף כל המאמצים שלנו זה לא מספיק. אבל אסור להתייאש! זה נורמלי ואנושי לגמרי להרגיש לפעמים בלי מוטיבציה בכלל ובלי כוחות להתמודד. בעיות פסיכולוגיות רבות הן יריב עיקש מאוד שמתיש אותנו, גונב לנו את הזמן בעורמה ובהתמדה וחוזר ומציק לנו בהפתעה ברגעים הכי פחות צפויים.

להלן עשרה דברים שיעזרו לנו לחזור ולהישאר על דרך המלך לקראת החלמה מלאה. זוהי סדרת מאמרים בהמשכים וכל פעם תעלה סיבה חדשה! היו במעקב!

1.     
התחלקויות ומעידות בדרך אינן דבר יוצא דופן

מעידות, נסיגה בהתקדמות הטיפול והישנות של תסמיני דיכאון וחרדה הם דבר שכיח ונורמלי. אם אנחנו מחלימים מחרדה, דיכאון, הפרעות אכילה, התמכרויות, הפרעה כפייתית טורדנית, או מכל בעיה פסיכולוגית אחרת מבלי שאנחנו חווים מעידה או נסיגה, זו התופעה יוצאת הדופן.

חשוב לזכור שההטבה והשיפור במצבנו אינם מתקדמים בקו ישר ורצוף, כלומר שתהליך ההחלמה מבעיה רגשית, התנהגותית או פסיכולוגית הוא רק לעתים נדירות (אם בכלל) תנועה קווית רצופה קדימה ממצב של מחלה למצב בריא. זה יכול היה להיות נעים, נפלא ונחמד לו, במטה קסם, היינו משתפרים מדי יום בצורה עקבית עד הגיענו להחלמה מלאה, אך זו לא הדרך שבה הדברים קורים במציאות. למעשה בעצם עלינו לצפות שתהיינה התחלקויות. עדיף לנו להיות מוזהרים מראש (שתהיינה מעידות ונסיגות) ולהיות מוכנים וערוכים לפעולה בשעת הצורך.

כעת שאנו יודעים כי נסיגה במצבנו הנפשי היא דבר שכיח ונורמלי, ושהשינוי לטובה במצבנו אינו מתקדם תמיד ישר קדימה, זה רעיון לא רע בכלל לקבל כנתון מראש את האפשרות שתהיינה מעידות במקום לחשוש מהופעתן ולחיות בפחד ובחרדה מהן. שווה לנסות לאמץ את הגישה הבאה לקראת מעידות אפשריות: - "אני באמת מקווה שלא תהיינה לי מעידות או נסיגות בדרך להחלמה, אבל אין לי כל ביטוח מפני מעידה פה ושם, ואם זה יקרה, אני אעבור את זה ואחזור למסלול ההחלמה הרצוי".